Site Loader

Elektrická energie patří mezi komodity, které nejsou zrovna levné, a to i když náš stát vlastní dvě jaderné elektrárny. Ve většině domácností, natož pak firem, je její spotřeba hodně vysoká, což v konečném důsledku znamená, že se jedná o finančně poměrně náročnou záležitost. To se dá ale změnit. Můžete čerpat mnohem méně elektřiny než doposud. Nemusíte se bát sníženého komfortu. Není totiž nutné vypojit veškeré spotřebiče a žít skoro jako ve středověku. Často stačí i jen na první pohled maličkost, třeba výměna světel.
Rozsvícené žárovky
Klasické světelné zdroje jsou sice dobré, ale ty nejlepší léta mají za sebou. Vzhledem k cenám elektrické energie to platí dvojnásob. Pokud tedy chcete skutečně ušetřit, sáhněte po něčem novém, nejlépe po led žárovce, od které dostanete přesně to, co si od moderního zdroje světla přejete.

Vysoce efektivní

Jaký je tedy rozdíl mezi tradičními typy světel a led žárovkami? Jedná se o úplně odlišnou technologii, díky které můžete ročně uspořit nemalé peníze. Na rozdíl od vláknových typů se led žárovky prakticky nezahřívají. I po několika hodinách práce se jich můžete dotýkat bez obav z toho, že vás to bude bolet. Tento efekt má rovnou dva pozitiva – nevytváří se tepelná energie, díky čemuž nedochází k energetickým ztrátám a zároveň absence vysokých teplot znamená prodloužení životnosti světla.
Tři žárovky

Příjemné ceny

Mnoho lidí už dlouhá léta uvažuje nad tím, že si led žárovky koupí, ale u mnoha z nich to stále je pouze ve fázi úvah. Důvod je jednoduchý, a sice cena. Ta může některé váhavé zákazníky odradit, respektive mohla. V současnosti se už dají tyto šetrné zdroje světla pořídit za daleko nižší ceny než v minulosti. Za několik málo desítek korun si už můžete koupit kvalitní světlo, které se bude vyznačovat nejen úsporností, ale rovněž také vám dlouho vydrží sloužit. A za to stojí si těch několik korun připlatit.