Site Loader

Bariéra proti větru – ploty betonové Montáž MPC odolávají větrným poryvům a chrání alespoň zčásti váš pozemek před jejich následky. Nepříjemný vítr, to není jen vichřice či ničivé tornádo, ale také čerstvý vítr, který přináší dešťové srážky, a který je např. při posezení pod pergolou na zahradě ne zrovna žádoucí.

popínavé rostliny

Snižuje výskyt prachu – zejména tehdy, pokud bydlíte někde v blízkosti frekventované silnice nebo nedaleko od průmyslových objektů. Oplocení z betonu zachytí mnoho polétavého prachu v nízkých hladinách do dvou metrů od země a tím chrání vaši parcelu i vás samotné před smogem.

rostlina na zdi

A co zvědavci – chcete-li se pomyslně „otevřít světu“ a dát o sobě vědět, můžete to udělat na svém pozemku kolem domu v místech, která jsou k tomu vhodná, jako jsou rekreační oblasti a místa, kde žijí pohodoví lidé, kde máte dobré vztahy se svými sousedy, a kde neočekáváte nějaké nezvané hosty zvenčí, jak to často bývá hlavně ve městech a v oblastech se zvýšenou kriminální činností. Betonový plot se hodí všude, kde vám nestačí plot ze dřeva nebo z pletiva či živý plot, a kde si ceníte vašeho soukromí na prvním místě, nebo nemáte zájem civět na nevzhledné sousední parcely a objekty, jako jsou blízké dálnice, průmyslové objekty, sklady, parkoviště a další městská zástavba.

Jak dlouho vydrží bez údržby – domníváte se, že se za pár let celá konstrukce začne drolit, a že se brzy rozpadne? U kvalitních výrobků by se to stát nemělo, výrobci udávají životnost za každého počasí v našem zeměpisném pásmu (se střídáním ročních období) až čtyřicet let. Podstatné je, že se nemusí natírat, pouze tehdy, chcete-li změnit dosavadní ráz oplocení a vyměnit barvu okrovou třeba za oranžovou či zelenou. Využívá se k tomu běžná fasádní barva a penetrační nátěry. Žádná další údržba není nutná, měli bychom ovšem připomenout, že je občas vhodné desky i sloupky zbavit nánosů prachu a různých porostů mechů, lišejníků a dalších rostlin.