Site Loader

Studio Quantic Dream bylo založeno roku 1997 v Paříži.
 
•        Uvedlo se hrou The Nomad Soul v roce 1999 pro Microsoft Windows.
            Tato hra je zasazena do futuristického města, známého jako Omikron. Jedná se o hustě   obydlenou metropoli světa Phaenon. Omikron obklopuje křišťálová kupole, aby byla metropole chráněná před dobou ledovou, která vznikla po vyhasnutí slunce.
            Metropole je rozdělena do pěti sektorů – Anekbah, Qalisar, Jaunpur, Jahangir a Lahoreh.
            Obyvatelé mají zakázáno opouštět své příslušné sektory.
            Hned na začátku hry je hráč požádán policistou jménem Kay'l 669, aby mu pomohl vyřešit případ sériových vražd.
 Bezdrátový ovladač PS4
•        V roce 2005 vznikl titul Fahrenheit. Pro MS Windows, Playstation 2 a Xbox.
            Tato videohra je paranormálním thrillerem. New York City zažívá sérii záhadných vražd. Hlavní postavy se snaží odhalit nadpřirozené síly za těmito zločiny.
 
•        Hra Heavy Rain, pro MS Windows a Playstation 3 z roku 2010, nás poctila remasterem na PS4.
            Heavy Rain můžeme označit jako interaktivní drama. Rodina Marsova, se po oslavě narozenin syna Jasona, vydává do obchodního centra. Tam se Jason ztratí. Po nalezení je    Jason i jeho otec, Ethan Mars, sražen autem. Chlapec umírá a Ethan upadá do šestiměsíčního kómatu. Po probuzení se obviňuje ze smrti syna a rozvádí se s manželkou. O    dva roky později je jeho druhý syn unesen. Únoscem je "Origami Killer".
 Počítačová myš
•        Pro konzole PS4 se remasteroval i povedený Beyond: Two Souls, který byl uveden pro Playstation 3 a Microsoft Windows.
            Hra se zaměřuje na osmiletou Jodie Holmes, která žije s adoptivními rodiči. Jodie má imaginárního přítele jménem Aiden. Ten má různé schopnosti. To vyděsí všechny okolo, a proto je děvče přesunuto do Ústavu pro zkoumání paranormálních jevů – v čele s Nathanem     Dawkinsem. Jodie se s Aidenem učí pracovat a ovládat jeho schopnosti.
            To zaujme CIA.
 
•        Nejnovější počin studia – Detroit: Become Human pro PS4 a MS Windows, by měl být však prvním titulem, který by se mohl dočkat pokračování.
 
            V Detroit: Become Human se setkáváme se třemi odlišnými příběhy, které se v určitou dobu protnou, a třemi jinými postavami.
 
            – Policejní vyšetřovatel Connor je pověřený lovem androidů, kteří se odchýlili od svého naprogramování. Společně s poručíkem Hankem Andersonem vyšetřuje devianty.
            – Druhou postavou je hospodyně Kara. Ta se stará o domácnost a o malé děvčátko, které je týráno vlastním otcem. Kara se vzbouří a s dívkou utíká.
            – Domovník Marcus, po odložení na skládce, věnuje svůj život osvobození ostatních androidů z otroctví.
 
 
 
            Heavy Rain měl jednoznačně ucelený příběh. U Beyond: Two Souls by si jistě fanoušci pokračování přáli, ale studio potvrdilo, že se na pokračování pracovat v nejbližší době nebude
 
            Proto zpráva o možném pokračování příběhu androidů tolik překvapila.
 
            Prezident společnosti, David Cage, se nechal slyšet, že titul Detroit se mu líbil natolik, že by se pokračování nebránil. Hra nabízí mnoho různých možností jak odvyprávět několik dalších příběhů. Případný vývoj druhého dílu bude záviset i na dobrých nápadech. Studio si chce držet nadále vysokou kvalitu. Vedly se i debaty o tom, zda nerozšířit Detroit pomocí DLC.
            Bonusová kapitola ve formě DLC byla přidána již u Heavy Rain. Jednalo se o kapitolu Taxidermist a nebyla zahrnuta pro verzi PS4.
 
Zda se Detroit: Become Human bude odehrávat například v jiném městě nebylo zatím potvrzeno.