Site Loader

Pokazit se na trampolínách může cokoli, je to přece jen sportovní nářadí, velmi namáhané a přetěžované. Z toho důvodu se běžně prodávají náhradní díly na trampolíny, aby po záruce nebylo nutné kupovat celé nové nářadí, což je jednak zbytečná a pak poměrně vysoká investice.

Protržená odrazová plocha – nebývá to příliš časté, ale prorazit skákací plochu je teoreticky možné o jakýkoli ostrý předmět, především při manipulaci s nářadím, při zazimování, montáži či demontáži, při přesouvání trampolíny na jiné místo nebo při skákání v nevhodné obuvi.

trampolína s ochrannou sítí

Prasklá pružina – pružiny se vyrábí ze speciální legované pružinové oceli a opět se stane spíše výjimečně, že by nějaká z nich praskla. Není to sice fatální závada, ale vyměnit by se měla, náhradní pružiny jsou na trhu běžně dostupné v mnoha e-shopech.

obvodové pružiny

Kryt pružin – obvodové pružiny jsou zakryté speciálním krytem kvůli zamezení nebezpečí úrazu. Kvalitní kryt poznáte podle toho, že jeho horní vrstva je zhotovena z pevného PVC, nikoli pouze z polyetylenu, který by měl být výhradně ve spodní části krytu. Poškozený kryt neplní dobře svou funkci a v takovém případě by se neměla trampolína vůbec používat, je to jeden ze základních bezpečnostních prvků.

Ochranná síť – obvodové ochranné sítě jsou opět běžným sortimentem náhradních dílů na trampolíny a patří ke standardnímu vybavení každého výrobku. Sítě chrání před pádem na zem z velké výšky, který může být v důsledku vysoké dynamiky pohybu zdrojem bolestivého a komplikovaného úrazu.

Nosná konstrukce – jakákoli trhlina na nosných trubkách je důvodem k okamžité výměně. Kvalitní výrobky by měly potvrzovat v praxi uváděnou nosnost a jejich konstrukce bývá většinou stabilní a spolehlivá řadu let. Vyhýbejte se ovšem výrobkům podezřele levným a bez certifikátu, které jsou zhotoveny z tenkostěnných trubek pochybné jakosti.