Site Loader

Kůň je jednou hříbětem, člověk dvakrát dítětem. Toto pořekadlo je tak staré, že si ho ověřilo už pěkných pár staříků s dětskou dušičkou. Ve stresujícím světě máme však tendenci si některé dětské radovánky užívat i ve věku produktivním.
Rádi občas vypneme. Ale radost z nic nedělání snad ani neznám. Pro relaxaci se plní cyklostezky běžci, cyklisty, koloběžkáři a bruslaři. Sportcentra překypují upocenými těly, které touží po kráse, ale i po zdravém pohybu.
Ne nadarmo se říká sportem ku zdraví. Fyzická námaha při sportu pomáhá vyplavovat endorfiny, takže máme za námahu i odměnu ve formě úsměvu na tváři. Radost po sportovním výkonu je skvělá. Ale jak se namotivovat? Každý nespěchá do posilovny, nebo uběhnout maraton.

trampolína

Někdy nás láká spíš se vyblbnout než na sobě zamakat. Děti na hřištích křičí radostí (alespoň ty, co nezůstaly doma zavřené u počítače) a mají možnost si zašplhat, točit se, houpat se… A nechci vám radit, ať se k nim přidáte. To by bylo ještě nedůstojnější než vyrazit poprvé v životě na bruslích na tu cyklostezku mezi nadšence, co sportují již nějaký ten pátek.

skákání

O čem chci mluvit jsou trampolíny. Určitě jste si každý jako dítě zaskákali. Teď je moderní skákat i jako dospělí a je to bezva. Zkoušela jsem tedy i trampolínky jako cvičící kurz ve sportcentru. Pokud se říká, že to není pro každého, já budu ten každý. Pěkná cvičitelka skáče neúnavně, a že se půlka mé osobnosti rozpustila a protéká trampolínou do vytvořené loužičky, ji pravděpodobně vůbec neirituje.
Nechci skákat v tempu. Všichni stejně do rytmu, stejnoměrné výkopy a zákopy… Po takové třičtvrtěhodině opravdu hledáte zákopy. Zakopat se a už nepohnout. Ale skákat si, jak se člověku zlíbí, to je jiná.

dětská trampolína

Moct si skákat, jak je libo. Šíleně a do výšky. Dokud člověku síly stačí. Taková radost je opravdu jak pro malé, tak pro velké. A pokud vám přijde, že je to nebezpečné, tak se nebojte. Vyrábí se trampolíny se sítí proti pádu způsobeném nekoordinovanými výskoky. Taková trampolína unese potomky a třeba i tchýni. A vy si skákat můžete, jak odjede. Protože skákání, přináší pravou radost.