Site Loader

Chcete-li si pořídit nadzemní bazén na zahradu, měli byste předtím upravit terén, na nějž zamýšlíte bazén usadit. Připravené podloží musí být naprosto rovné a opatřené prosátou zeminou bez větších částic, či jemným pískem bez kamínků. Tyto zemní úpravy je zapotřebí provést včas, aby si podloží mohlo takzvaně „sednout“. A abyste měli jistotu, že bazén bude zespodu dokonale chráněn, na připravený podklad ještě položte plachtu pod bazén https://www.chlorito.cz/bazenove-folie-a-plachty.

pool-831996_960_720

Tím, že podložka zamezí přímému kontaktu bazénu s terénem, dokáže ochránit bazénovou folii proti mechanickému poškození. A to jak u samonosných nafukovacích bazénů, tak bazénů s pevnou stěnou. Případně ji lze použít i pro bazény zapuštěné do země.

Plachty pod bazén se obvykle vyrábí z kvalitní geotextilie, tzn. ze zdravotně nezávadné, hustě tkané (gramáž 200 či 300g/m2) polypropylenové střiže, odolné proti protržení. Dokáží zabránit prorůstání trávy i kořenů, snáší kyselé i alkalické prostředí a odolávají plísním a hnilobě – takže tato podložka, která slouží k oddělení bazénové folie od přírodního podkladu, pomáhá významně prodloužit životnost vašeho bazénu.

V naší nabídce najdete podložky kruhového tvaru o průměrech od 2,5 do 4,6 metru, a oválné, jež mají rozměry 5,5 x 3,7 m a 7,3 x 3,7 m; barevné provedení je v šedém, černém či bílém odstínu. Plachty o hmotnosti 200 g/m2 se zpravidla dodávají ve dvou kusech, plachta o hmotnosti 300 g/m2 je svařena do jednoho celku.

umbrella-4217985_960_720

Při pokládání geotextilie můžete její velikost nůžkami podle potřeby upravovat, jen nezapomeňte, že by celé podloží – tedy zemina, písek i plachta – mělo pod bazénem přečnívat přibližně o 20 centimetrů přes jeho průměr, aby nedošlo k prorůstání nežádoucí vegetace těsně kolem stěn bazénu.

Nabízený sortiment máme skladem a díky tomu můžeme zboží připravit k expedici ihned, jakmile je objednáte. K vám domů je zpravidla dopraveno druhý den.