Site Loader

Hypotéka je pro většinu lidí klíčem k tomu, jak dosáhnout svého vysněného bydlení. V dnešní době, kdy se ceny za domy i byty pohybují v řádech miliónů a to o dost více, než před pár lety, už bohužel většina lidí nemá možnosti uspořit svépomocí tolik peněz, aby si mohli dovolit nové bydlení bez toho, aniž by požádali o pomoc banku. Na bydlení se poskytuje půjčka, která se nazývá hypotéka. Ta se od klasických spotřebitelských úvěrů v mnohém liší a je uzpůsobena tomu, že většinou se jedná o půjčku v řádu několika miliónů. Lidé si ji berou na dlouhou dobu, klidně i několik desítek let, pokud to banka povolí. Jinak to ani nejde, protože by jinak byli měsíční splátky pro většinu lidí neúnosné. Tím, že se jedná o půjčku o takovém objemu, má hypotéka zpravidla i menší úroky.

peníze

Abyste dosáhli na hypotéku, musíte samozřejmě splňovat spoustu různých podmínek a pravidel. Zvláště v dnešní době, si banka poměrně pečlivě vybírá, komu žádost o půjčku schválí a komu ne. Pokud nemáte dostatečný příjem, bez milosti vám žádost zamítnou. A vaše příjmy budete muset důkladně doložit. Stejně tak, pokud jste se někdy v minulosti dostali do problémů a nedokázali jste splácet některé své závazky a máte záznam v registru dlužníků, banka vám hypotéku neposkytne. Nebude jí zajímat, jak velký dluh byl neb že jste vzápětí všechno doplatili. Pro ně jste již nespolehlivým plátcem a budou tak k vám přistupovat i v případě hypotéky.

kalkulačka

Co ale dělat, opravdu teď nemáte možnost hypotéku získat? Jednou z možností je počkat, až bude váš záznam z registru smazán, což trvá 3 roky od uhrazení dlužné částky. Nebo se můžete obrátit na nebankovní společnosti, které obvykle nabízí svým klientům i ne tak přísné podmínky pro získání různého financování, takže můžete získat třeba hypotéku bez registru, kdy nebude záznam v registru vadit.