Site Loader

Vždycky je důležité mít nějaký motiv nebo cíl, kterého byste chtěli dosáhnout. U každé činnosti, kterou děláme, si vždycky představujeme, co se stane, když… anebo co se stane až. Stejné zakončení by měly mít i vaše finance. Vždycky se nejlépe vydělává, když víte, kam ty peníze půjdou a co se s nimi bude dít. Všichni bychom chtěli mít miliony a vydělávat ještě větší miliony, ale nikdo si neuvědomuje, že skutečný objem peněz, který bychom potřebovali ke štěstí, může být mnohonásobně menší.
žena v casinu.jpg

Požitek z peněz musí být maximální, jinak děláte něco špatně

Nikdy není dobré, pokud akumulujete bohatství, ale nevíte, co přesně s tím máte dělat. Tedy víte, ale nekonáte tak, jak byste doopravdy konat měli. Vezměte si příklad popeláře, který vyhrál sto milionů v loterii v jednom ze států USA. Všichni si řekneme, jak se jistě teď musí mít, že mu to úplně změnilo život – ale chyba lásky, veškeré své nabyté bohatství utratil za alkohol, sázení, drogy a prostitutky. Žil asi dva roky v naprostém luxusu a po těch dvou letech skončil na tom samém dnu, kde začal před výhrou. Je to jenom důkaz toho, že namísto abychom z peněž skutečně těžili co nejdéle a s co největší mírou „štěstí“, zaměřujeme tyto naše finanční zdroje na cíle, kterými toho nedosáhneme. Samozřejmě, dočasný užitek z toho je, to ano. Ale nijak se nezměnil. Je pořád ten samý popelář, bez peněz a s dluhy, kterým byl, když začínal. Co ale musíme uznat, tak je bezpochyby bohatší o zážitky.
chytání peněz.jpg

Cíl musí mít smysl

Pokud chcete mít hodně peněz, abyste utráceli za drahé oblečení – ok, každý máme sen. Ale co potom? Řekněme, že jste tak bohatí, že si můžete dovolit naprosto jakýkoliv kousek oblečení z celého světa. A co teď, když si ho koupíte? Co dál? Život trvá zhruba 75 let pro každého – opravdu chcete do smrti utrácet jenom za oblečení?