Site Loader

Každoročně se ptáme sami sebe, kam vlastně jet na dovolenou. Které místo by vás natolik nadchlo, že byste tam chtěli jet? Nebo jezdíte každý rok na to stejné místo a chcete letos udělat nějakou změnu? Vykročit z neznámého někam, kde jste ještě nebyli? Proč nezkusit něco extra? Něco, kde se jen tak někdo nepodívá. Vyzkoušejte třeba destinace, kde běžný Čech málokdy zabloudí.
klášter bhútán

1) Sibiř
Zkuste objevit Sibiř, která se rozprostírá po dvou kontinentech. Jedná se o dosud neprobádanou a nezkrocenou divočinu, kde jsou jak velká města, tak malebné vesničky. Zkuste ji procestovat ve vlaku po transsibiřské magistrále a uvidíte, že se jedná o úplně jiný styl života. Tam určitě nenarazíte na zrychlené a uspěchané byznysmeny z New Yorku, tam prostě plyne jiný čas. Pokud vás nenadchne ten adrenalin z toho, že jedete do míst, o kterém se natočilo hned několik set filmů, tak vás bezpochyby nadchne ta nedotčená příroda, která vám vyrazí dech a místní lidé, kteří jsou mnohem sofistikovanější, než jste si kdy mysleli.

2) Mongolsko
Ruch velkoměsta rychle vystřídá nekonečná a pustá step, ve které se spojují velké hory a malé potůčky a čistá příroda. Někdy můžete jet několik dní a stejně nenarazíte na jediného člověka. Je to opravdu něco, co do vás vžene krev. Projíždět se po nekonečných pláních, kudy jezdívaly mongolské hordy do celého světa. To je něco, co vám nepřipomene nějaký monument nebo historická památka, ale příroda sama.

údolí květin
3) Bhútán
Jedná se o magické a čarovné království uprostřed hor, které se pomaličku otevírá světu. Izolace, kterou pomalu střídá vliv globálního světa, se i dnes udržuje v takové míře, že lidé musí platit za každý den strávený v tomto krásném království na úpatí nejvyšších hor. Kromě tamní kultury a tradice vás jistě omámí i příroda, o kterou se pečuje jako o poklad.
židovská čtvrť
4) Izrael
Starodávné území, které bylo osídleno hned desítkami kultur, vyskytují se zde tři hlavní světová náboženství a to všechno je tak nějak spojeno v jeden celek společně s Palestinou. Izrael je ale co se týče výletů mnohem bezpečnější, proto je doporučováno raději sklouznout do velkých měst jako Jeruzalém nebo Tel-Aviv, kde na vás dýchne židovská kultura a historie.