Site Loader

Plánujete pořídit výbavičku pro své miminko nebo jen hledáte vhodné oblečení pro narozené miminko jako dárek? Pak rozhodně uděláte radost příjemným oblečením, které bude slušivé, příjemné a zajímavé. Můžete zakoupit rovnou několikadílnou výbavu. Sladit tak můžete například body, čepičku, rukavičky, svetřík, dupačky, polodupačky, košilku nebo čelenku. Můžete udělat několikadílnou sadu z vámi vybrané látky. Miminko tak bude mít slušivý komplet.

Pokud nevíte jakou velikost zvolit, tak u většiny velikostí je i orientační měsíce. Lepší je vzít větší velikost, protože víte, že do toho dítě doroste. Když vezmete moc malé, tak ho dítě ani nenosí. Také se rozhodujte i podle střihu a váhy dítěte. Pro nedonošená miminka můžete také sehnat speciální oblečení a vyrábějí se již i jednorázové plenky. Ale i těm nejmenším můžete pořídit větší velikost, oni do ní také dorostou. Ale to si lze dovolit u takového oblečení, které je vhodné k nošení celoročně. To aby děti do letního oblečení nedorostli až v zimě.

miminko oblečení

Při výběru oblečení pro miminka také dbejte na složení materiálu. Nejlepší je bavlna nebo biobavlna bez příměsí. Bavlna se dá prát na vysokou teplotu, dá se žehlit a dávat do sušičky. Nemusíte se bát dát oblečení jako dárek. Malá miminka se převlékají několikrát denně. A i ty větší děti se mnohdy převlékají také několikrát za den. Proto je dobré mít větší zásobu oblečení v různých velikostech.

oblečení pro holčičku

Oblečení můžete vybírat v neutrálních barvách, anebo pokud víte pohlaví miminka, tak zvolit typicky holčičí nebo klučicí barvy a oblečení. Ale pokud není pohlaví jisté, anebo si myslíte či plánujete, že by oblečení mohlo následně unosit i další miminko, pak můžete sáhnout právě po neutrálních barvách. Vybírat můžete různé střihy a propracování a také různé veselé dětské motivy a obrázky. Nebo můžete koupit společenské oblečení i pro miminka. To si může obléci na vítání občánků či na křtiny.