Site Loader


Každý máme svou představu, jak trávit volný čas. Samozřejmě záleží na tom, jestli máme děti, v jakém jsou věku a nakolik nás potřebují, ale stejně bychom si měli najít chvilku a věnovat se svým koníčkům. Vždy bychom se měli dohodnout a vyjít si vstříc a dát vždy tomu druhému prostor, nechat mu jeho vlastní čas, i kdyby to byla hodinka týdně, aby mohl uspokojit své potřeby. Nemusíte všechen čas trávit jako rodina, někdy je potřebné, aby každý měl chvíli jen pro sebe. Každý přece máme své koníčky, záliby, nebo třeba jen chvilku chceme poslouchat svou oblíbenou hudbu. Se sluchátky na uších, nikým nerušeni.

dílna

Ženy mají spoustu koníčků a řada z nich umí vyrábět kouzelné věci. Ruční práce, jako háčkování nebo pletení, ale i tvorba různých dekorací dle ročního období. A takový kurz keramiky, to může být skutečný balzám po celodenní péči o nejmenší děti. To koníčkem řady mužů je kutilství, ať už práce se dřevem, nebo rekonstrukce v bytě či rodinném domku, ale i na chalupě. Pokud jste manuálně zruční, určitě si kolem svého domku uděláte spoustu práce sami. V blízké prodejně dřeva jste stálými zákazníky a vaše dílna bude vybavená nářadím možná lépe než nějaká stolařská dílna.

dílna

Množství hobby marketů a jejich nabídka svědčí o tom, že co Čech, to kutil. Od poliček, přes skříňky, botníky, ale i nejrůznější vychytávky na zahradu, ohrádky, truhlíky, to vše si zručný kutil vyrobí sám ve vlastní dílně. Ti odvážnější se pustí i do skleníku, garáže nebo pergoly. Je pravděpodobné, že cena pergoly nebude o moc nižší, než kdybyste si ji nechali postavit odbornou firmou, ale ten pocit, že jste to zvládli sami je k nezaplacení. Mít chvíli času jen pro sebe, to je možnost seberealizace a vypadnutí z každodenního stereotypu. Ve vztahu bychom si vždy měli vyjít vstříc a vzájemně své koníčky respektovat. O to více si potom budete užívat společné chvíle.