Site Loader

V rozmachu moderních technologií se mezilidské vztahy musí vypořádávat s dalšími a novými typy vztahů. Vztahy na dálku si rovnou jen přes internet, již nejsou ojedinělé. Nové informační technologie sbližují lidi, kteří jsou od sebe vzdáleni, ale paradoxně oddělují ty, kteří vedle sebe sedí na sedačce.

rtěnka na mužově obleku

Každý člověk má jinak nastavené hranice a každý chápeme jako nevěru něco jiného. Nicméně asi každý z nás zná pocit, kdy jen tak projíždíme sociální síť a vidíme, že náš partner komentuje fotky jiné ženy, či muže. Pro některé páry je tohle nepředstavitelná skutečnost a mohou ji chápat jako zradu. Jiné páry tohle berou jako naprostou samozřejmost a vůbec je to nerozhodí.

Uvědomili jste si někdy, proč někteří (a to i zadaní lidé), přidávají na tyto sítě neustále nové selfie fotky? Pokud někoho takového známe, může to mít hned několik důvodů. Tito lidé ve vztahu často nejsou spokojeni nebo jim něco chybí. Jedná se o snahu, upozornit na sebe, přes počet „To se mi líbí“ či přes pochvaly v komentářích. Těmto lidem ve většině případů chybí pozornost partnera a jeho láska. Jinými slovy se buď snaží vyvolat žárlivost v něm, nebo si už rovnou hledají někoho jiného.

Těchto případů stále přibývá (a to hlavně mezi mladšími osobami). Nicméně je nutné rozeznávat i charakter přidávaných fotek. Pokud si náš partner změní profilový obrázek a fotka bude naprosto nevinná, je to něco jiného, než pokud si vystaví fotografii jen ve spodním prádle.
žena s mobilem v ruce

Další fenoménem dnešní doby, je si s někým neustále chatovat. Pokud ale žijeme ve vztahu, může být tohle vyměňování si zpráv s opačným pohlavím vnímáno už jako nevěra. Je zapotřebí mít neustále na paměti, že nevěra nezačíná první pusou či sexem, ale pocitem, kdy před vašim partnerem něco tajíte. V konečném výsledku je jen na páru samotném, kde si hranice nevěry nastaví, nicméně musíte mít vždy na paměti: „Nedělejte nikomu to, co nechcete, aby se dělo vám“.