Site Loader

Tenis se stává čím dál tím více oblíbeným sportem. Proč tomu tak je? Jistě tomu nahrává to, že lidé se doma po práci nudí, tak se chtějí nějakým způsobem odreagovat. A jak jinak se odreagovat, než sportem. K tomu můžete hrát s celou rodinou, nebo přáteli na kurtech pro veřejnost. Samotná tenisová raketa není úplně nejdražší sportovní doplněk, který byste našli. I tak se ale může její pořízení prodražit. Záleží na tom, jakou chceme značku, kvalitu, velikost, váhu… S tím, jaká tenisová raketa by vám vyhovovala vám jistě pomůže prodejce nebo popřípadě trenér, pokud chodíte na pravidelné tréningy.

tenisová raketa

Když už si raketu koupíte, musíte se o ni náležitě starat. Musíme dát pozor, abychom na ni nepokládali žádné těžké předměty, které by mohly poškodit výplet. Aby raketa nebyla vystavena přímému slunečnímu svitu nebo vlhkosti příliš dlouho a tak dále. Raketu již z obchodu zakoupíte v obalu, tak toho využijte. Výhledově si můžete ochranný obal pro raketu dokoupit. Ne vše vydrží navždy. Ať se staráte o svou raketu sebevíc, po nějaké době ztratí původní pružnost výpletu a tvrdne. Doba, za kterou se toto může stát je různá. Záleží na značce a ceně výrobku.

tenisová raketa a míček

Každopádně, když už k tomu dojde, jak se k tomu postavíme? Můžeme si samozřejmě koupit raketu úplně novou, nebo změnit vypletení tenisových raket Sportoaza. Doporučuje se, abyste tuto činnost přenechali profesionálům, ale jistě to při troše zručnosti a zkušenosti dokážete i sami doma. Stačí si k tomu koupit vypletení, což je plastová dlouhá “nit” v klubíčku, se kterou pak budete vyplétat. Není to příliš drahá záležitost. Zase záleží na tom, jaký druh vypletení se vám hodí. Když už se do vyplétání pustíte sami, počítejte s velkou námahou a velkou šancí neúspěchu. Tenisové rakety jsou vyrobeny tak, aby bylo vypletení maximálně napnuté a tím zaručovalo efektivní odrážení míčku od rakety. Při nedostatečném utažení se může stát, že raketu budeme mít ještě v horším stavu, než před vyplétáním.