Site Loader

Nejdůležitější na světě je respekt a pochopení, a to je přesně to, co mnoha lidem v dnešní době chybí. Hlavně mnoho lidí neví, že by nějaký respekt měli mít, protože si myslí, že když mají peníze, můžou všechno. Tak to opravdu není a peníze nejsou všechno. Jde hlavně o charakter člověka, a tak by se nikdy nikdo neměl nad někoho povyšovat, hlavně když není proč. Každý jsme jiní a máme jiné zájmy, stejně tak žijeme jiné životy a nikdy nevíte proč například ten člověk skončil na ulici a co tam dělá. Může to být třeba situace, kdy ho opustila rodina a on se z toho psychicky zhroutil, přestal chodit do práce, protože jak chcete normálně fungovat, když máte deprese a podobně. Pak tu je ale možnost, že člověk nechtěl pracovat a chytnul se špatných lidí. To je pak jeho problém, ale i tak, nedělá to z něj nikoho méně než jste vy, pokud nijak neohrožuje váš život a chová se normálně, nebo si vás nevšímá. Člověk je méně až když ublíží tomu druhému nebo udělá nějaký trestný čin nebo zkrátka něco, co ublíží tomu druhému. To je pak něco méně, ale do té doby ne, i kdyby vypadal sebevíc hrozně.

digitální

Musíme mít respekt naprosto ke každému, koho kdy potkáme, protože jsme si sobě rovni. I k mladým lidem, například k dětem, i k těm starým, pokud se k nám chovají hezky a s úctou. Pokud to jsou takoví ti protivní důchodci, co do vás žduchají v obchodě, tak si z toho nic nedělejte a nesnažte se být za každou cenu milí. Ti si to zrovna nezaslouží. Ale například není proč být neuctivý jen kvůli tomu, že třeba staří lidé, třeba konkrétně prarodiče neumí s moderní technikou a IT. Zpravidla jsou celý život zvyklí na něco a najednou bum a přijde jim do života něco naprosto nového, co nikdy nezažili. Jak byste na podobnou situaci reagovali? No úplně stejně.

technologie

Lidé se tak chovají, když nejsou na něco zvyklí a logicky jim trvá, než se adaptují na nové prostředí. Musíte navíc brát v úvahu, že jde i o to, že jsou tito lidé starší a mozky těchto lidí už neumí tak rychle myslet a vše si zapamatovat. Proto pokud po vás někdy budou něco chtít, tak nebuďte naštvaní a klidně jim to pětkrát vysvětlete. Oni za to nemohou.