Site Loader

Mít děti je jedním z největších životních rozhodnutí. To, že vy a váš partner jste připraveni (nebo shodou okolností jste se ocitli v situaci, kdy máte v plánu) přivést na svět nového člověka, dát život lidské bytosti a vychovat ji se vším, co k tomu patří, si zaslouží obrovský obdiv.
Přestože by se snad mohlo zdát, že je naprosto samozřejmé, že se lidský druh množí, neměli bychom to brát na lehkou váhu. Téma rodičovství je nejspíš jedním z nejvíce diskutovaných témat v největším množství různých typů mezilidských vztahů.
zpívající chlapec
Nejen to, zda dítě mít, ale i to, jak ho vychovávat a jak s ním žít. To všechno je oblast, která je probírána ze všech stran, všemi lidmi, zkušenými i nováčky, rodinnými příslušníky i kolegy v práci a přáteli, těmi, se kterými o tom mluvit chceme i těmi, kteří se k tomu chtějí vyjadřovat za každou cenu.
Důležité je jistě zmínit fakt, že váš život už nikdy nebude jako dřív, potom co si pořídíte dítě (popř. děti). Jedním z nejjasnějších faktů je ten, že je to změna, kterou jste doposud ve svém životě nezažili. Proč je to tak drastické a na co byste se rozhodně měli připravit?
spící nemluvně

  1. Rozlučte se s plnohodnotným nerušeným spánkem.
  2. Rozlučte se s divokými večírky a nezřízeným pitím alkoholu všeho druhu.
  3. Dejte sbohem kamarádům, kteří nemají děti a rozhovorům o maličkostech.
  4. Zapomeňte na dlouhé a vášnivé noci s vašim partnerem, zakončené hlubokými emocionálně nabytými rozhovory o tom, co k sobě navzájem cítíte.
  5. Smiřte se s tím, že vaření a péče o domácnost jak ji znáte, odchází z vašeho domova. Včetně čistého oblečení, nádobí, lesknoucí se podlahy a prázdného prádelního koše.
  6. Vaše slovní zásoba a schopnosti vyjadřování se velmi omezí a nadále již nebudete po několik let schopni žádných sofistikovaných diskuzí o smyslu života celého lidstva nebo cestování po světe.
  7. Vaše koníčky a zájmy, jako je třeba sport nebo čtení knih, budou na jistou dobu odsunuty na druhou kolej, ne-li na desátou.
  8. Změní se běh času k nepoznání.