Site Loader

Společné plánování dovolené v prvním roce manželství bývá romantické. Je to doba, ve které ve většině případů ještě nefigurují žádné děti. A dvojice má možnost vyrazit do míst, která vyhovují jejich naturelu. Pokud novomanželé rádi sportují, jejich volba bude skýtat aktivní odpočinek. Spojený s pohybovým adrenalinem. Jestliže pár tíhne k romantice, jejich cílem budou historická a starobylá místa. S jejich prohlídkami. Či posezeními v malebných zákoutích. A pro všechny, kteří mají rádi hory, bude cílem jejich první společné dovolené horská chata. Ze které budou pořádat turistické výpravy po okolních vrcholcích.

 První společná dovolená

Snad nejoblíbenějším cílem, který si mladý manželský pár volí pro svoji první společnou dovolenou, bývá mořské pobřeží. Místo, které pro nás suchozemce je pořád velkým lákadlem. A pokud k tomuto pobytu přiberou i svoje bicykly, na kterých budou moci prozkoumat nejen mořské pobřeží, ale i přilehlá starobylá městečka, vinoucí se podél, budou určitě nadšení. Jedním z takových míst nabízí Palmová riviéra. Která leží v italské provincii Abruzzo. V pozoruhodné krajině, která nabízí všechno, co si mohou mladí manželé o dovolené přát. Desítky kilometrů cyklostezek podél pláží Jaderského moře, lemovaných palmami. S výhledem na impozantní pohoří Apenin, nazývaným Malými Dolomity. Ideální místo k ubytování nabízí hotely, které jsou umístěny přímo na pobřeží. S nádhernými výhledy přímo na moře. Ve kterých je možné využít i bohatou nabídku jídel. Které je možné volit i formou polopenze.

Vzpomínka na první společnou dovolenou

V případě celodenních výletů na kolech. Do přímořských letovisek Alba Adriatica, Tortoreto Lido či Martinsicuro. Nebo do národních parků Gran Sasso a Monti della Laga. Cyklostezky vedou nejen po pobřeží, ale i do malebných vesniček Castel del Monte či Rocca Santa Maria. Ze kterých lze, po málo frekventovaných silničkách, projet městečka, se skvostnou architekturou středověkých staveb a kostelů. Po návratu z celodenního putování čeká na manželé koupání v moři s relaxací na pláži. A k tomu ve stylové hospůdce sklenička kvalitního italského vína na závěr. Ať už se mladý pár rozhodne strávit svoji první společnou dovolenou leteckým dobrodružstvím do exotických zemí, dobýváním vrcholků hor, romantickou cestou s návštěvou historických památek či na bicyklech podél mořského pobřeží, přejeme jediné. Aby příjemné vzpomínky zůstaly oběma po celý život.