Site Loader

Doba se mění a spolu s ní i výrazným způsobem preference cestování, zvláště pak na dovolenkové pobyty. Pokud bychom vypsali anketu v době reálného socialismu, řekněme, na počátku 80. let, vyjde najevo, že lidé tehdy nejvíce preferovali autobusové zájezdy. Autobus byl relativně pohodlný, do zavazadlového prostoru se vešly všechny kufry a takto jsme se mohli dopravit i na dlouhou vzdálenost.

pohled z kabiny řidiče

Dnes je situace diametrálně odlišná, osobní automobil je k dispozici téměř v každé domácnosti, v mnoha rodinách se dokonce vyskytuje i větší počet vozidel, a cestování vlastním vozem není závislé na autobusovém spoji, tudíž jej preferujeme mnohem více. Podle odhadů se jedná až téměř o 80 procent lidí v Česku, kteří na dovolenou vycestují raději v autě. Ovšem mezi nimi je také velký počet zájemců o jízdu vypůjčenou dodávkou, a to jak s velkým zavazadlovým prostorem, tak i osmimístný vůz pro využití např. více rodinami nebo kamarády, kteří vyráží za dobrodružstvím. V oblibě je (zvláště po koronavirové epidemii) cestování po Česku na poznávací zájezdy, nebo formou aktivní dovolené, jako jsou výlety na kolech, vodácká putování, turistické a horolezecké výpravy apod.

dálnice v mlze

Rezervujte si vozidlo včas

Pro početné rodiny nebo party lidí se shodnými zájmy je vypůjčení dodávky výhodnější, skupina lidí je pohromadě a s jedním vozem se lépe parkuje a hlavně upravuje a organizuje program. Pro velký zájem je však důležité zajistit vůz včas, na letní sezonu v předstihu jednoho až dvou měsíců. Největší poptávka po užitkových i obytných dodávkách je ve velkých městech, tedy v Praze, v Ostravě a v Brně.

K zapůjčení vozidla z půjčovny dodávek Praha https://www.rentcarservice.cz/pujcovna-dodavek-praha vystačíte s občanským průkazem a řidičákem pro skupinu B, podmínkou je pobyt na území ČR a složení vratné kauce. Zajímejte se také o pojištění vozidla a o způsob řešení v případě nehody nebo poškození vozu. Přebírejte jej ještě s někým (alespoň ve dvou), fotografujte jej včetně interiéru, aby bylo zřejmé, zda nějaký „škrábanec“ již na autě byl, nebo zda nepochází od vás.