Site Loader

Pokud se stěhujete do nového bytu a máte možnost jej rekonstruovat, je pár věcí, do kterých se investice vyplatí.

Pohodlná kuchyně? I když vám to nepřijde, tak vařením stráví žena v kuchyni spoustu času. Pokud není pracovní prostor přizpůsobený jejím potřebám, nebude se v kuchyni cítit komfortně a vaření ji nebude bavit. Rozložení pracovních ploch má svá pravidla a není od věci si nechat poradit v nějakém kuchyňském studiu. Nebo si představte, že chcete dělat klasické řízky a potřebujete mít vedle sebe tři talíře. Máte na kuchyňské lince takový prostor? Pokud ne, zkuste si vymyslet kuchyň nějak jinak. Při navrhování kuchyňské linky si taky promyslete, co všechno bude na ní stát. Běžně je to rychlovarná konvice, ale často i kávovar, smoothie mixér apod. I na tyto přístroje je potřeba myslet a vytvořit jim prostor. Důležité je i umístění odpadkového koše. Pokud bude na dosah od dřezu, bude neustálé natahování se někam daleko velmi nepříjemné.

skříň

Další věcí, na kterou byste měli při stěhování do nového bytu myslet, je využití všech prostor na vestavěné skříně či na skříně na míru. Pečlivým využitím každého volného prostoru, každého výklenku, můžete získat úložné prostory a tím se váš byt stane vzdušnější a opticky velkým. Vestavěné skříně jsou ideálním způsobem, jak z prostor bytu uklidit vše, co nepotřebujeme denně.

skříň

Nejde zdaleka jen o oblečení. Do vestavěných skříní nebo skříní na míru uklízíme třeba i deky nebo peřiny, které používáme jen na zimu. Často tam máme uklizené věci, které potřebujeme jen jednou za rok na dovolenou, jako je nafukovací člun pro děti nebo spací pytle. Jsou to věci, které nechceme odnášet někam do sklepa, kde by mohly podléhat plísním apod. Rozmístění prostorů v bytě je základní předpoklad pro komfortní bydlení a nezáleží jak je byt veliký, pokud využijete každý jeho kout, bude v něm místa dost.