Site Loader

Byt a dům. To je kapitola sama o sobě. Vždycky jsem chtěla bydlet v nějakém pěkném bytě. Ale nejen tak v obyčejném bytě. Můj byt byl úplně vysněný, byl jako z snů. Chtěla jsem, aby můj byt byl někde u moře. Jenže bohužel jsem se narodila tam, kde není moře. A tak abych měla byt nebo dům někde na pláži nebo u moře, tak bych musela jít bydlet někam tam. Jenže bohužel neoplývám tolik financemi. Nejsem bohatá a nemám ani bohatého manžela. Navíc já nemám nikoho. Můj plat je průměrný, tak jak si mohu dovolit nějaký byt u moře? Nevím, je to velmi složité. Nicméně ale znám mnoho lidí, kteří mají svůj byt nebo dům u moře. A musím říct, že je to velmi luxusní záležitost. Taky znám lidi, kteří mají ohromné baráky, ne-li vily. 

Nájmy jsou drahé.

Taky jsem viděla jednoho pána, jak zajížděl domů a měl velkou vilu. Musím říct, že to byla opravdu krásná stavba. A taky by mě zajímalo, kolik tak velké domy stojí. Ale když to tak vezmu, tak nejdůležitější je, kolik stojí jeho provoz. Musím říct, že já mám byt dva plus jedna. A musím říct, že taky provoz tohoto malého bytu je také velmi drahý. A nyní si představte, kolik musí stát provoz velkého domů nebo vily. To musí jít do tisíců. Já utratím měsíčně asi tak deset tisíc korun. A tak mě zajímá, kolik peněz utratí asi velký dům. Dejme tomu, že v domě je sedm místnosti. Takže by to bylo třeba padesát tisíc korun měsíčně?

Byt u moře? Jen pro bohaté.

To záleží asi na tom, čím topíme. Jenže když to tak vezmu, tak dnešní době opravdu všechno drahé. Nevím, jestli by nám někdo dal topení zadarmo, ale znám případy, kdy někdo zdědí velký dům. Tak to se pak může radovat. Všechno má zadarmo, akorát si platí jenom peníze za teplo anebo za vodu. I když dnešní době to velmi drahé, tak kdo má svůj byt nebo dům, tak je na tom velmi dobře. Nemusí platit hypotéku. Ale když to tak vezmu, taky hypotéka je velmi drahá. Jen si vezmete ty úroky. Úroky jsou někdy tak nesnesitelně vysoké, že si to někdy každý rozmysli, aby si hypotéku vůbec vzal.