Site Loader

Slýcháváme o různých a netradičních formách cestování. Napadlo by vás ale si u sebe doma na několik dní nebo dokonce týdnů ubytovat úplně cizí lidi a na oplátku v tu samou dobu pobývat u nich? Opravdu to jde. A kdo to jednou vyzkoušel, těžko by se asi vracel k tradičnímu stylu cestování. Sice to chce trochu odvahy, ale výhod je zde celá řada.
dovolená v Kanadě

Pokud se vám podaří oprostit se od pocitů tipu: kdo bude spát ve vaší posteli, kdo bude používat vaši koupelnu… atd., máte šanci poznat cizí krajinu z úplně jiného pohledu a mnohem levněji. Stačí se jen na vybrané místo dopravit a ubytování je už zadarmo.

Líbí se vám tato myšlenka, ale nevíte jak začít?

Stačí se zaregistrovat na příslušném serveru. Platí se zde roční poplatek za členství, které vychází přibližně na 2000 Kč. Dále si vyberete lokalitu, kde byste svoji dovolenou chtěli trávit. V daném místě pak musíte najít někoho, kdo má na oplátku zájem o místo, kde se nachází vaše nemovitost. Samozřejmě je nutné se shodnout v požadovaném termínu. Když najdete konkrétního zájemce, už je třeba jen doladit nějaké detaily, jako např. co smí či nesmí ve vašem bytě užívat, jaké potraviny jsou mu dispozici atd. Byt poskytujete v takovém stavu, aby se návštěvníci cítili jako doma. Je to důležité pokud chcete získat pozitivní hodnocení pro příště.

Výhodou takového stylu cestování by ale v první řadě mělo být to, že se vám naskytne jedinečná příležitost poznat vybranou lokalitu z pohledu místních obyvatel. Často od svých hostitelů dostanete tipy, které byste v průvodci jen těžko hledali. Nezřídka je vám k dispozici auto či dokonce loď.
dovolená u moře

Největší obavy mohou být nejen z toho, zda po příjezdu do úplně neznámé krajiny budete mít nakonec přeci jen kde spát, ale také ohledně narušeného pocitu soukromý. Jestli ale přehnaně nelpíte na materiálních věcech, zjistíte, že vlastně není čeho se obávat. Kdo se rozhodne takto cestovat, musí sám sbírat positivní hodnocení, aby ho i v budoucnosti někdo další pustil do své domácnosti. Ve světě se toto praktikuje již docela běžně. Češi jsou v tomto ohledu stále trochu opatrní. Kdo ale rád cestuje a je otevřený novým možnostem, bude jistě spokojený. Cestování se tímto stává dostupnější.