Site Loader

Mít na starost celou skupinku dětí, které se mnohdy nedovedou shodnout na žádné společné zábavě, může být frustrující. Dnešní děti navíc díky moderním technologiím přichází o schopnost plně využívat fantazii, a tak je potřeba jim s tímto problémem pomoci. Vezměte je na čerstvý vzduch, kde neudělají nepořádek, a zabavte je několika hrami. Pak se můžete posadit s knihou a pouze dohlížet.

tři děti

Domečky v lese

Procházky po lese jsou pro děti úžasným dobrodružstvím, kdy mohou vytvářet tajné cestičky, potkávat čarodějky začarované do stromů, a sem tam zahlédnout nějaké to lesní zvíře. Les je pro zábavu jako dělaný, pokud zvládnete dětem vysvětlit, aby příliš nekřičely, a nerušily tak zvířátka v jejich přirozeném prostředí. Úžasnou hrou v lese, je stavění domečků pro lesní skřítky. Že jste je neviděli? Jsou to velice stydlivé bytosti, ale také potřebují někde bydlet. Můžete děti poslat, aby jim postavily krásné domečky z toho, co v lese najdou. Musíte samozřejmě určit hranici, odkud až kam smí jít, aby se vám některé z dětí nezatoulalo. A pak stačí vyhlásit soutěž o nejkrásnější domeček pro skřítka. Kolik může každé dítě postavit obydlí? Kolik chce. Čím více, tím lépe, alespoň se zabaví, a večer budou usínat s příjemným pocitem vyčerpání po dni stráveném stavěním.

spousta dětí

Válka o vlajku

Rozdělte děti na dva týmy, nebo ještě lépe, nechte je, ať se samy rozdělí. Každý tým dostane území a vlajku, kterou musí na tomto území schovat. Poté je úkolem týmů získat vlajku protivníků, ale také ochránit tu svoji. Vítězí ten tým, který má obě vlajky. Pokud je dětí dost, týmů můžete vytvořit i více, a zábava bude o to bláznivější.

Hledání pokladu

Každé dítě rádo objevuje. Schovejte někde v přírodě truhličku s pokladem (například plnou sladkostí), a pomocí různých indicií, hádanek a kódů je navádějte, aby hledaly poklad. Dítě, kterému se to podaří jako prvnímu, se samozřejmě o svůj poklad rozdělí, ale bude mít to privilegium, si jako první vybrat.