Site Loader

Zatímco stravou se zbavujete přebytečných tuků ve svém těle, a přijímáte živiny vhodné pro tvorbu svalové hmoty, k rýsování postavy potřebujete ještě dostatečný pohyb. V posilovně naleznete spoustu přístrojů, s jejichž pomocí můžete tvarovat tělo po všech stránkách. Ne každý však touží navštěvovat posilovnu, a to z mnoha důvodů. Někteří z nás se stydí, jiní si to nemohou dovolit z finančních, nebo časových důvodů. Cvičit však lze i z pohodlí domova. Jak na to?

domácí cvičení

Levné, ale efektivní pomůcky pro domácí cvičení

Nemusíte hned utrácet za rotoped, ačkoliv i ten lze koupit za pár korun z druhé ruky. Pro začátek vám postačí tyto pomůcky: karimatka (pro cvičení na zemi), kilové činky (lze nahradit litrovými lahvemi s vodou), gymnastický míč.

Ptáte se, proč gymnastický míč? Skákáním na míči sice nezhubnete, ale pomáhá vám držet správně záda, což je velmi důležité pro správné nastavení páteře, cvičení, a efektivní hubnutí. Nemluvě o tom, že špatně tvarovaná páteř může zapříčinit nejeden zdravotní problém. Balón si vyberete dle své výšky, a poradí vám s tím ve sportovních potřebách. Můžete na něm poskakovat večer u televize, nebo při práci. S gymnastickým balónem lze však dělat i spousta různých cviků, takže tato cenově dostupná pomůcka rozhodně není od věci.

modré činky

Cviky na břicho

Jak nejlépe cvičit na břicho doma? Na břichu se nachází větší množství svalů, které je potřeba správně rozcvičit. Základem jsou sklapovačky, kliky, nebo dokonce i kočičí hřbet. Rady jak správně cvičit břišní svalstvo naleznete na stránkách BMI kalkulačka, nebo můžete cvičit dle dostupných videí na internetu. Populární je například video 8 min ABS workout, což je osmiminutové video, dle nějž lze cvičit všechny břišní svaly každý den po dobu osmi minut. Ve videu je názorně ukázáno, které svaly právě trénujete, a při cvičení s videem půjde práce snáze.

Komplexní cvičení

Dále si pak pro cvičení celého těla můžete najít různé tipy a triky, nebo cvičit za pomoci různých videí, které jsou dostupné online, a cvičíte tak za pomoci trnéra, který tato videa nahrál. Populární jsou například tréninky s Jillian Michaels.