Site Loader

Byla to dlouhá cesta. Milovníci lyžování před listopadem 1989 byli odkázáni ve většině případů na podomácku vyrobené vleky, bez jakéhokoliv zázemí a jen závistivě pokukovali k západním sousedům a s údivem naslouchali zážitkům, těch nemnoha šťastlivců, kteří mohli spatřit lyžařské střediska na západ od našich bedlivě střežených hranic. Nicméně lásky lyžařů ke svému sportu přečkala i toto těžké období, kdy lyžování nepatřilo mezi zrovna nejpreferovanější sporty a odpočinkové aktivity. Po uvolnění poměrů nastala erupce cestování, jak letního, tak zimního. Naše svahy zůstávaly opuštěny a spíše ji držela nad vodou zahraniční klientela, kterou, podívejme se pravdě do očí, mimo krás naší přírody, vábila i krása kurzu jejich měny vůči koruně a výše jejich reálných příjmů a tím i cenová výhodnost jejich pobytu u nás.

lyže

Nicméně i český lyžař poznal svět a začal se vracet a k dobru věci, začal vyžadovat stejný servis a zázemí, na které si zvykl v Alpských střediscích. Dnes můžeme s hrdostí říct, že nás náročnost zákazníků posunula na špičku a nejenom, že můžeme Alpským střediskům konkurovat, ale v některých ohledech je naší snahou, je předčit. Naše středisko lyžování Čenkovice se nachází na úpatí Bukové hory v Orlických horách. Vášeň našich lyžařských návštěvníků vzbuzují nejen naše sjezdové trati s moderními vyhřívanými čtyřsedačkovými lanovkami, ale i dostupnost a komfort související s návštěvou. Dostatek možnosti ubytování, stravování, možnost připojení vašich obytných přívěsů, či obytných automobilů ke zdroji elektrické energie, možnost dobíjet vaše elektromobily ze zřízených elektrostanic apod.

lyžování

Zábavu si u nás najdou všechny věkové kategorie a možnost zapůjčit, či nechat si opravit své lyžařské vybavení ve zdejším ski servisu, není také k zahození. Doporučujeme si objednat online skipasy a ušetřit tím na místě čas který můžete věnovat zábavě. Nejen milovníky alpského lyžování uspokojíme. Pro milovníky běžeckých tratí máme nachystány upravené trasy těmi nejkrásnějšími panoramaty v okolí. Pro ty méně zdatné, či pro děti se můžete zapsat do našich lyžařských škol, kde pod dohledem opravdových odborníků, zdokonalíte své lyžařské umění. Všechny výše vyřčené informace se týkají i snowboardových nadšenců, pro které je společně s lyžaři v provozu snowpark a funzona. No a pro ty mladší je tady kidpark, aby si po vaší návštěvě, odnesli krásné vzpomínky opravdu všichni. Nahlédněte na webu, co vše u nás můžete objevit a kde je nejlepší lyžování v Čenkovicích.

Budeme se těšit na vaši návštěvu.