Site Loader

Probudíte se a když se po ranní hygieně zahlédnete v zrcadle, nařídíte si, že ode dneška už konečně začnete s dietou. Samozřejmě už při snídani, hledáte výmluvy, že dnes doma nemáte nic zdravého a začnete od zítřka. V práci při pauze si tedy najdete na internetu, návody jak co nejrychleji a nejúčinněji zhubnout. Čtete si, jak je nejlepší z jídla vyřadit sacharidy, cukry, tuky a zjistíte, že máte jíst vlastně zeleninu se zeleninou a čas od času kuře s rýží. Tak takhle ne! Opravdu se nemusíte trápit hlady, jen kvůli tomu, že Vám kolegyně nebo internet poradil takové bludy.
Muž na cestě
Jedno pravidlo, ale opravdu budete muset dodržovat, a to je jíst dostatek kalorií, abyste dodrželi Váš kalorický deficit. Ano opravdu je to takhle ´´jednoduché´´ a můžete toho docílit, jakoukoliv Vám příjemnou formou jídla. Některé skupiny lidí opravdu nemusí přílohy nebo chcete-li říct sacharidy, vyhovují jim spíše tuky a bílkoviny. Pokud patříte do této skupiny lidí, tak si nejspíše raději pošmáknete na ořechách, tučnějších sýrech, masu, rybách, zelenině a dalších hodně jídlech. Všeho s mírou, musíte si uvědomit, že ořechy jsou právě kvůli obsahu tuků, jedním z nejvíce kalorických jídel. Další lidé jsou spíše naladěni na vlnu fat free neboli jezení menšího podílu tuků. Chutnají jim tedy hlavně sacharidy a bílkoviny, jako jsou přílohy (brambory, rýže, kuskus, fazole nebo cizrna), maso, ryby, odtučněné mléčné výrobky, zelenina, ovoce a dalších mnoho věcí. Skupina vegetariánů naopak vůbec nejí maso, z hlavně etických důvodů, proto u nich na talíři maso opravdu nikdy nenajdete. To nahrazují sójovými produkty. V jejich jídelníčku, kromě masa, žádná zakázaná jídla nenajdete, pokud nebereme v potaz jejich individuální preference. Vegani jsou v této ´´restrikci´´ ještě přísnější, a kromě masových potravin, se vyhýbají živočišným produktům jako je mléko, sýr, jogurty a další mléčné produkty. Pokud ale netíhnete k žádné z těchto (a mnoha dalším) preferencím, uvědomte si pár věcí, které byste měli, nikoliv k cestě za lepší postavou, ale k cestě za vaším novým pohledem na Vás samé. Neočekávejte, že když zhubnete, budete šťastnější. To že se Vám změní čísla na váze nemusí znamenat, že budete překypovat sebejistotou a radostí. Hlavní je být zdravý a plný sil, nikoliv unavený a zdevastovaný.
Žena cvičící jógu
Dodržujte pitný režim, aby vaše tělo nebylo dehydratované. Nerozdělujte jídlo na zlé a dobré, ale zapište si ho jako palivo pro vaše tělo, které vám dává energii, stejně jako benzín autu. Nepřejídejte se a poslouchejte svůj žaludek, on sám moc dobře ví, kdy opravdu máte hlad a kdy Vás jen honí chutě. Najděte si svůj oblíbený sport či činnost při které se budete hýbat, pomůže Vám to spálit nějaké kalorie, a to se vždycky hodí. Poslední věc, mějte se rádi a nechtějte si zbytečnými dietami ubližovat. Všechno má svůj čas, a i když se výsledky neukáží hned na začátku, vytrvejte.