Site Loader

Alkohol

Alkohol je jed a tak bychom k němu měli i přistupovat. Podle WHO (Světová zdravotnická organizace) je jediné bezpečné množství alkoholu nula alkoholu. Někteří odborníci považují za bezpečné sklenku denně. Ale přiznejme si, která z nás si dokáže dát na zábavě s přáteli jen sklenku? Pamatujte, že tělo má pak velký problém alkohol odbourat. Nenabádáme vás k úplné abstinenci, ale i tady platí všeho s mírou.

žena

Nedostatek spánku

Spánek má vliv opravdu na vše v našem životě. Pokud se sportovci dostatečně vyspí, podají pak lepší výkon. Pokud budeme dostatečně spát naše pleť bude vypadat mladší a pokožka se rychleji zregeneruje. Naopak při nedostatku spánku budeme roztržité a nesoustředěné. Míra chybovosti se při nedostatku spánku také zvýší. Je jedno, zda jste skřivan nebo sova, ale vždy byste měla naspat 7-8 hodin denně. A pozor, do zásoby se vyspat nejde. Výzkumy potvrdily, že pokud budete ponocovat a o víkendu dospávat, spánkový deficit stejně nedoženete. 

Stres

Povinností je mnoho a problémy se jen valí. Ze všech stran slyšíte samé negativní zprávy. Naučte se odpočívat a vyhradit si čas jen pro sebe. Čtěte knihy, malujte obrázky nebo se procházejte v přírodě. Zjednodušujte. Scházejte se jen s opravdovými přáteli a naučte se říkat NE. A problémy světa, které neovlivníte si neberte sama na sebe. Není to o tom, že byste k nim byla lhostejná, ale zbytečně se jimi trápíte. 

ovoce

Nedostatek pohybu

Paradox je, že máme o mnoho více povinností, kroužků, kurzů, zábavy než v dřívějších dobách, ale o mnoho méně se hýbeme. Všude si dojedeme autem, šetříme tím čas, ale klidně si někdy vyrazte pěšky nebo na kole. Vystupte z autobusu o zastávku dřív a domů si to dejte procházkou.

Tučná a těžká strava

Máte toho dost a tak si večer otevřete brambůrky. K obědu jste narychlo zhltla bagetu z automatu a jako dezert byl dortík z cukrárny. Jednou za čas se nic nestane, ale zkuste dodržovat pravidlo 80/20. To znamená 80% zdravých potravin a zbylých 20% si nechte na hřešení. I zdravé potraviny jsou dobré. Zkoušejte a experimentujte.