Site Loader

Fasáda je prvním reprezentačním prvkem domácnosti. Kdo chce moderní bydlení, nespokojí se jen tak s ledajakou a sáhne rovnou po té nejmodernější. Tou jsou provětrávané fasády, které jsou zdravější a také úspornější.
dům dřevěný obklad
Spolu s provětrávanou fasádou domácnost získá také určitý druh zateplení, který ale pracuje trochu jinak, než známější polystyrenové zateplení. Mezi tepelným izolantem (minerální vata) a deskami je zanechána vzduchová mezera, která pomocí proudění vzduchu pomáhá odvádět vlhkost z domu, a proto nedochází ke tvorbě plísní jako u polystyrenové varianty. U té je potřeba větrat, přičemž dochází k úniku tepla, což je v zimě nežádoucí.
typ provětrávaných fasád
Pořízení tohoto druhu zateplení přináší spoustu výhod:
·         Přitažlivý vzhled, který se spolu se zateplením získává.
·         Snížení výdajů za vytápění, protože má tepelně-izolační vlastnosti, kterých lze využít také v létě, kdy dům naopak ochlazuje.
·         Na zdech se netvoří plísně díky cirkulaci vzduchu, kterou zajišťuje zanechaná mezera.
·         Při pořízení kvalitních oken bude spolu se zateplováním tvořit také odhlučňovací efekt. Do domu neproniknou žádné ruchy z ulice.
·         Zdivo domu zůstává suché, čímž se prodlužuje životnost celého domu.
·         Životnost tohoto druhu je mnohem delší než u obyčejných fasád. Navíc se jedná o bezúdržbové obklady, které vydrží stejně krásné i po uplynutí desítek let. V případě poškození se vymění pouze poškozená část, což vede také k finančním úsporám. V případě klasické verze by se totiž tato musela opravovat celá.
rodinný dům
Na výběr je z několika materiálů fasád:
·         Cementovláknité obložení tvoří směs cementu a siliky vyztužených mineralizovaným celulózovým vláknem. Jsou velmi odolné a vyhovují požárním standardům. Hodí se do téměř každého prostředí.
·         Dřevěný obklad má bakelitové jádro a dvě povrchové fólie, které jej chrání proti přírodním vlivům i mechanických poškození. Jsou pevné a velmi odolné.
·         Keramické obklady jsou odolné a hodí se proto na všechny typy budov. Mají matný i lesklý povrch, který je odolný proti otěru i oděru.
·         Porcelánové desky jsou odolné vůči ohni i atmosférickým vlivům. Jsou lehké a vypadají velmi luxusně.