Site Loader

Nejnavštěvovanější region v České republice jsou Jižní Čechy. Není to až tak nepochopitelné vzhledem k obrovskému množství technických a stavebních památek a přírodních rezervací a dalších pamětihodností, zejména lidové architektury.

jihočeské selské baroko

Zvláště lokality Třeboňska, Písecka a Táborska jsou živoucími oblastmi s tradicemi pěstování zemědělských plodin, selských stavení a vesnických domů s barokními štíty. Máte-li zájem spatřit na vlastní oči kus historie, který doslova perfektně zapadá do malebné krajiny, jedné z nejkrásnější na světě, vydejte se právě sem.

Pronajměte si větší vůz

Cestování v okolí Soběslavi, Veselí nad Lužnicí a Tábora je vždy veselejší v partě lidí. Je známo, že si zážitky z cest užíváme nejvíce tehdy, jsme-li obklopeni přáteli přibližně shodného smýšlení, s nimiž lze okolní krásy sdílet. Výhodné je to právě buď při společné jízdě vlakem, nebo autobusem. Dobrý tip je také větší vůz, např. transportní či vícemístná dodávka. Lze si ji pronajmout v půjčovně dodávek Praha a takto procestovat region podle svého, bez závislosti na hromadných dopravních prostředcích.

České Budějovice

Kde přenocovat

S vypůjčenou dodávkou máte široké pole působnosti a obrovský rozsah možností. Ubytování však doporučujeme zajistit předem (stejně jako zapůjčení vozidla v předstihu vzhledem k tomu, že v létě bývají vozy rychle rozebrány). Lidé jsou tu na jihu Čech obvykle pohostinní a rádi komunikují s návštěvníky, zvláště tehdy, chováte-li se k nim s úctou.

A kam vyrazit? Zkuste pro začátek okolí středního toku Lužnice mezi Třeboní a Táborem, v některých obcích tu spatříte překrásné lidové stavby, např. ve Vlastiboři, v Sudoměřici u Bechyně, v Dobronicích, v Roudné, v Malšicích atd. Nenechte si ujít prohlídku řetězového mostu u obce Stádlec, zavítejte do Bechyně a na prohlídku města Tábor si vyhraďte alespoň jeden celý den. Využít můžete překrásného vodáckého kempu Harachovka, anebo se ubytovat v některém z mnoha soukromých penzionů.