Site Loader

Akné netrápí jen puberťáky ale i nás dospělé. Zejména ženám to přidělává starosti, když musí řešit obličej plný pupínků. Znáte to? Jak s tím bojovat? 

Zbavte se akné a naučte se pečovat správně o svou pleť! 

Akné dokáže pořádně potrápit, dospívající ale i muže a ženy v dospělosti. Zatímco ženy obvykle bojují s pupínky na obličeji, mužům se akné tvoří nejčastěji na zádech. Může za to nevhodná kosmetika, ale i pocení nebo i genetika. U žen se na tvorbě akné může podepisovat i to, že se hodně líčí a třeba v horkých dnech jej může způsobit příliš hutný make up. Je třeba začít o pleť úplně jinak pečovat. Ale jak? A jak si s akné poradit a zatočit s ním jednou pro vždy? 

akné v obličeji

Vhodná péče je základem 

Pokožku bychom měli denně mýt, to je jasné, ale pokud se akné tvoří na obličeji, je třeba zvýšená péče a pozornost. Hlavně, pokud se hodně potíte, měli byste si obličej častěji omývat vodou a je třeba s opatrností používat i nejrůznější pleťové vody a tonika. To může být také dost velký problém. U žen je třeba dbát na dokonalé odličování každý večer, obličej je třeba vyčistit ale i namazat správným krémem, ale takovým, který nemastí a neucpává póry. Pokud se ale akné tvoří i například ve vlasech nebo na zádech, je třeba používat jemné mycí gely a šampony a vybírat i vhodné oblečení. Takové, které je prodyšné a volné. Pozor si dejte i na pokrývky hlavy. Ty totiž zapříčiní nejen tvorbu akné ve vlasech ale třeba i na čele. 

péče o pleť

Co pomůže hned? 

Můžete se spolehnout na kvalitní kosmetiku, ale i bylinky. Pomáhá levandule, měsíček lékařský nebo výborný je také tea tree olejíček. Výborný je i propolis, kterým můžete akné zlehka potřít. Bez řádné péče o pokožku ale akné může zmizet, zase se ale zanedlouho objeví zpět. Tomu se zabrání jen tím, že bude pokožka správně ošetřená. Pozor na hutné krémy v letním období ale třeba i na příliš mastné opalovací krémy. Jakmile je totiž pokožka ošetřená krémem a zpotí se, akné má zase zelenou. 

Pokud jsou pupínky příliš zarudlé a rozlézají se po větší části obličeje nebo jiné části těla, je třeba navštívit kožního lékaře.